Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez

- 01-11-2010
„MON skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie dodatkowych świadczeń zdrowotnych lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych przysługujących żołnierzom zawodowym” - podaje „Rzeczpospolita”. Tym samym 12 tysięcy żołnierzy z określonych grup wojskowych może liczyć na dodatkowe świadczenia stomatologiczne. Byliby to:
-
piloci samolotów naddźwiękowych
-
żołnierze zawodowi zatrudnieni na etacie w składzie okrętu podwodnego Marynarki Wojennej, do których obowiązków służbowych należy uczestniczenie w rejsach szkoleniowych i patrolowych.
Na liście znalazły się świadczenia z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, chorób błon śluzowych i przyzębia. Najliczniejszą grupą żołnierzy, która skorzystałaby z leczenia ponadstandardowego, byłyby osoby oddelegowane na misje. Do skorzystania z przysługujących im świadczeń byliby uprawnieni w czasie wypełnionym przygotowaniami do pracy poza granicami naszego kraju oraz przez 6 miesięcy po zakończeniu czasu oddelegowania. Część świadczeń ponadstandardowych byłaby udzielana w publicznych ZOZ-ach.
Źródło: „Rzeczpospolita”