Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Pół miliona do oddania
  • 11-07-2014
 

 

 

 

 

„NFZ każe oddać pół miliona złotych czterem gabinetom stomatologicznym. Zarzuca im robienie fikcyjnych zabiegów, za które dentyści kazali sobie płacić jak za prawdziwe” informuje „Gazeta Wyborcza” w wydaniu z dnia 1.07.2014 r. Chodzi o świadczenia stomatologiczne udzielane w szkołach podstawowych i w gimnazjach, o których pisaliśmy w tekście „Rekordowo szybkie przeglądy” : wyliczane jako przeglądy i fluoryzacja – co na rachunku widniało po 9 zł, a czasem szczotkowanie było rozliczane jako lakierowanie zębów (za 36 zł). W każdym przeglądzie brało udział kilkaset dzieci.

Fundusz rozpoczął kontrolę z podmiotach, które realizowały kontrakt i zdecydował o nałożeniu kar.

- Przeprowadzono kontrolę doraźną u czterech świadczeniodawców. Potwierdziła, że rozliczali świadczenia niezgodnie z zawartymi umowami. Przeprowadzane zbiorowo u dzieci w szkołach zabiegi profilaktyczne polegające na szczotkowaniu zębów lub płukaniu jamy ustnej preparatami fluorkowymi rozliczane były jako lakierowanie zębów. Wystąpiliśmy o zwrot nienależnie rozliczonych pieniędzy, ponadto nałożyliśmy dotkliwe kary przewidziane w ogólnych warunkach umów, adekwatne do stwierdzonych nadużyć (średnio ok. 20 tys. zł) – wyjaśnia Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego NFZ.

Stomatolodzy mogą też mieć kłopoty dalsze, bo NFZ skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nadużycia.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS