Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Preferencyjne warunki w bankach
  • 25-03-2011
 

 

 

 

 

 

Stomatolodzy i lekarze mogą liczyć w bankach na specjalne, preferencyjne warunki oferowanych usług. Łatwiej dostępny kredyt, korzystne finansowanie nowych inwestycji, interesujące opcje dostępne przy korzystaniu z rachunku osobistego – to tylko niektóre z ofert, którymi banki kuszą potencjalnych klientów pracujących w branży medycznej.

By lekarze i stomatolodzy mogli skorzystać z preferencyjnej oferty, muszą przedstawić w banku zaświadczenie potwierdzające prawo wykonywania zawodu wydane przez okręgową izbę lekarską.

W przypadku starania się o kredyt procedura przyznawania jest zazwyczaj krótsza, a banki wymagają mniej dokumentów do ustalenia zdolności kredytowej klienta. Oprocentowanie kredytu przeważnie jest też nieco niższe od standardowego.

Z ofert preferencyjnych przy prowadzeniu rachunków osobistych można skorzystać m.in. w następujących bankach:

  • Bank Millennium Konto Biznes Profesja, rachunek nieoprocentowany – pierwszy rok bez opłaty za prowadzenie, później 15 zł miesięcznie. Darmowe: przelewy internetowe do ZUS i urzędu skarbowego, karta debetowa bez opłat za wydanie i używanie; zewnętrzne internetowe zlecenie stałe 2 zł.

  • BNP Paribas Fortis Pakiet Biznes Profit Class, rachunek nieoprocentowany - przez pierwszy rok bez opłat za prowadzenie, później 20 zł miesięcznie. Bezpłatne przelewy internetowe do ZUS i urzędu skarbowego oraz wydanie i używanie pierwszej karty debetowej. Zlecenie stałe – 3 zł.

  • BZ WBK Biznes Pakiet dla Wolnych Zawodów - 30 zł miesięcznie za prowadzenie konta; firmy działające na rynku krócej niż rok są zwolnione z opłat przez sześć miesięcy. Przelew do innego banku 1 zł, zlecenie stałe 1,5 zł, zmienne 2 zł.

  • HSBC Bank Polska Pakiet Business Direct, rachunek nieoprocentowany – bez opłat za prowadzenie; dostęp do rachunku oszczędnościowego ze stawką 0,5 – 2 proc. w zależności od salda. Darmowe: przez pierwsze cztery miesiące przelewy do ZUS i urzędu skarbowego, zlecenia stale; w kolejnych miesiącach 1 zł za przelew. Osoby prowadzące działalność dłużej niż 16 miesięcy mogą skorzystać z uproszczonej procedury przy ubieganiu się o kredyt do 50 tys. zł.

  • Kredyt Bank Ekstrabiznes Medyk - opłata za prowadzenie konta od 39 zł miesięcznie, możliwość korzystania z rachunków pomocniczych i usługi System Płatności Masowych do rozliczeń z płatnikami. Przelewy do ZUS i urzędu skarbowego, zewnętrzne zlecenia stałe po 1,25 zł.

  • MultiBank MultiKonto Business Medicus, rachunek nieoprocentowany z kontem lokacyjnym oprocentowanym 1,2-1,4 proc. rocznie – prowadzenie 10 zł miesięcznie, darmowe przelewy do ZUS, urzędu skarbowego; zlecenia stałe po 1 zł.

Oferty kredytowe dla lekarzy i stomatologów oferują m.in. BOŚ Bank, BNP Paribas Fortis (Kredyt Profesjonalista), Eurobank (Pożyczka dla Grup Zawodowych), FM Bank (Kredyt Biznes Profesja), Kredyt Bank.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS