Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Batalia o Centrum Kliniczne
  • 14-01-2011
 

 


 


Pisaliśmy już w naszym portalu o tym, że lubelskie Stomatologiczne Centrum Kliniczne nie otrzymało na 2011 rok kontraktu z NFZ. O zmianę tej sytuacji walczą nie tylko pracownicy placówki, ale również pacjenci. Senator Stanisław Gogacz zorganizował spotkanie, na które przyszło kilkadziesiąt osób zainteresowanych losem kontraktowanych usług w Centrum. Uczestnicy spotkania argumentowali, że kliniki nie można traktować jak zwyczajnego świadczeniodawcy, ponieważ placówka prowadzi również działalność dydaktyczną i naukową. Z usług dentystów korzystają również niepełnosprawni. Chore dziecko u stomatologa klinicznego również znalazło pomoc.

- Z porażeniem mózgowym, cierpiące na hemofilię i wady serca, także maluchy z domów dziecka. Mamy je odsyłać z kwitkiem – mówi Anna Piątkowska, adiunkt SCK.

Uczestnicy spotkania wystosowali specjalną petycję, która ma trafić do NFZ, Ministerstwa Zdrowia i władz Uniwersytetu Medycznego. Wszyscy mają nadzieję, że kontraktowanie usług medycznych w klinicznej placówce będzie miało miejsce również w 2011 r.

Źródło: „Polska Kurier Lubelski”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS