Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Sposoby na gabinet bardziej przyjazny środowisku
  • 05-07-2024
 

 

 

 

 

 

 

Dentyści powinni przystosowywać swój gabinet do funkcjonowania w sposób jak najmniej obciążający środowisko naturalne. Oto kilka przykładów, co można w tym kierunku zrobić:

  • Ograniczanie zużycia papieru – nie wszystko, co znajduje się w pamięci komputera, musi być przeniesione na papier. Zamiast drukować wiele różnych dokumentów, można na nośniku elektronicznym utworzyć dedykowane im foldery i pliki. Dzięki temu będą dostępne dla każdego zainteresowanego z poziomu komputera i łatwo będzie je można aktualizować

  • Tam, gdzie to możliwe, czyszczenie z wykorzystaniem ściereczek z mikrofibry i pary wodnej – udowodniono, że mikrofibra znakomicie usuwa zanieczyszczenia, a także wychwytuje je na tyle skutecznie, że nie osadzają się one ponownie na oczyszczonych już powierzchniach. Ściereczki te mogą być wielokrotnego użytku i znajdują zastosowanie zarówno w oczyszczeniu na sucho, jak i na mokro. Z kolei wykorzystanie pary wodnej umożliwia nie tylko czyszczenie bez użycia detergentu, ale również i dezynfekcję powierzchni.

  • Stosowanie urządzeń oszczędzających energię – na rynku dostępne są rozwiązania technologiczne, dzięki którym można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o kilkadziesiąt procent. Przykładem są pompy ssące, które charakteryzują się mniejszym zużyciem energii nawet o 75%, a także autoklawy oszczędzające energię i odzyskujące wytworzone ciepło, które następnie jest wykorzystywane w kolejnych cyklach pracy urządzenia.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS