Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Od stycznia 2025 zmiany w reklamowaniu się lekarzy
  • 21-06-2024
 

 

 

 

 

 

 

Obecnie lekarze i lekarze dentyści mają zakaz reklamy prowadzonej przez siebie działalności. Jednak już od 1 stycznia 2025 roku zacznie obowiązywać nowa wersja Kodeksu Etyki Lekarskiej i dzięki zmianie niektórych zapisów już od przyszłego roku lekarze zyskają możliwość reklamowania się. Z pewnymi ograniczeniami, bo – między innymi – nie będą mogli deprecjonować kolegów po fachu.

 

Wprowadzenie możliwości reklamowania się lekarzy to duża zmiana dla całego środowiska medycznego. W opinii ekspertów nowe przepisy wyznaczają dobry kierunek zmian, jednak zwraca się uwagę na to, że dokument ma sporo wad, ponieważ nie wszystkie zapisy są precyzyjne i umożliwiają jednoznaczną ich interpretację.

Nowa regulacje dopuszczają również stosowanie przez lekarza sztucznej inteligencji; jednak zawsze ostatecznie to lekarz będzie podejmował decyzje dotyczące diagnozy, jak i terapii. Jeżeli lekarz będzie chciał skorzystać z algorytmów AI, będzie musiał poinformować o tym pacjenta i uzyskać jego świadomą zgodę, natomiast algorytmy, które lekarz będzie wykorzystywał, muszą być certyfikowane. Eksperci z zakresu prawa wskazują także i tu na nieprecyzyjność zapisów – zwracają uwagę, że brakuje definicji, czym jest sztuczna inteligencja.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS