Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Lokalizacja komputerów powinna być przemyślana
  • 20-06-2024
 

 

 

 

 

 

 

 

Przez wybraniem sprzętu komputerowego do gabinetu stomatologicznego należy najpierw odpowiednio zaprojektować przestrzeń. Wymaga to analizy lokalizacji konkretnych elementów wyposażenia i sprzętu, także komputerowego, jak również oszacowania, czy gabaryty sprzętu, który planuje się kupić, będą odpowiednie zarówno do wielkości samego gabinetu, jak i stojących już w nim mebli.

 

Kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania systemów cyfrowych w gabinecie ma umiejscowienie monitorów. Pierwsza decyzja będzie zatem dotyczyć tego, czy w gabinecie znajdą się jeden czy dwa monitory. Wielu dentystów decyduje się na instalację dwóch sztuk, ponieważ jeden monitor stawia się przed pacjentem i wyświetla na nim obrazy cyfrowe, elementy multimedialne służące edukacji, a także wykorzystuje się ten monitor do transmisji strumieniowej lub oglądania przez pacjenta telewizji. Z kolei drugi monitor stawia się za pacjentem, aby można było na nim wyświetlać informacje przeznaczone tylko dla dentysty i pozostałych członków personelu gabinetu.

Przy planowaniu lokalizacji komputerów należy również wziąć pod uwagę przebieg okablowania, a także umiejscowienie okien i możliwość ich zasłaniania, aby światło słoneczne nie utrudniało korzystania z monitora.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS