Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Opieka stomatologiczna w nowoczesnym systemie usług zdrowotnych
  • 19-06-2024
 

 

 

 

 

 

 

Dzięki postępowi technologicznemu stomatologia zostaje coraz bardziej zintegrowana z medycyną. Wskutek tego pojawiają się nowe modele biznesowe i systemowe, w których specjaliści z zakresu medycyny współpracują ze specjalistami stomatologii.

Dzięki teletechnologiom możliwe jest świadczenie usług opieki medycznej poprzez zdalne konsultacje pacjentów. Pojawiają się również domy medyczne – jednostki skupione na pacjencie, które oferują kompleksowe, zespołowe podejście do opieki zdrowotnej. Koordynatorem całościowej i ciągłej opieki nad pacjentami jest lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Model ten koncentruje się na budowaniu silnych relacji między pacjentem a świadczeniodawcą; kładzie się też duży nacisk na profilaktykę zdrowotną i koordynację opieki w różnych placówkach opieki zdrowotnej, aby zapewnić kompleksowe leczenie – włącznie z usługami stomatologicznymi.

W nowoczesnym systemie opieki zdrowotnej działają również sieci podmiotów świadczących usługi medyczne – tu szpitale, przychodnie POZ, gabinety specjalistyczne współpracują ze sobą w celu zapewnienia skoordynowanej opieki nad określoną populacją pacjentów. Włączenie podmiotów stomatologicznych w tę sieć zdecydowanie poprawia kompleksowość opieki nad pacjentem, ale również zwiększa możliwości rozwoju gabinetów i klinik dentystycznych.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS