Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Internet rzeczy wspomaga profilaktykę stomatologiczną u dzieci
  • 18-06-2024
 

 

 

 

 

 

Istotnym, choć często pomijanym elementem ogólnego dobrego samopoczucia u dzieci jest zdrowie zębów. Pomimo swojego znaczenia, często nie poświęca się mu uwagi, na jaką zasługuje. To błąd.

Coraz więcej badań potwierdza, że zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom przyjęcie proaktywnej postawy w działaniach na rzecz higieny jamy ustnej może umożliwić internet rzeczy (IoT – z ang. Internet of Things). Pod pojęciem tym kryje się sprzęt wyposażony w czujniki, oprogramowanie i inne technologie, które służą przesyłaniu i wymianie danych przez internet. Okazuje się, że kompleksowe podejście, obejmujące gromadzenie danych w czasie rzeczywistym, ich analizę i spersonalizowane interwencje, nie tylko poprawia zdrowie jamy ustnej, ale także sprzyja wypracowaniu nawyków wpływających na ogólne samopoczucie, które pozostają z człowiekiem na całe życie.

Włączenie technologii IoT do opieki stomatologicznej dla dzieci daje zatem szansę na znaczną poprawę strategii wczesnej profilaktyki próchnicy i innych chorób jamy ustnej oraz na lepszą edukację.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS