Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Szczotkowanie zębów według FDI
  • 14-06-2024
 

 

 

 

 

 

 

 

Światowa Federacja Dentystyczna (FDI) poinformowała na swojej stronie internetowej, że przygotowany został nowy przewodnik dla lekarzy dentystów i zespołów dentystycznych – zawiera on zalecenia z zakresu szczotkowania zębów i utrzymania higieny jamy ustnej na właściwym poziomie. Został opracowany także dodatkowo wizualny przewodnik dla pacjentów.

W dokumencie noszącym tytuł Consensus on Toothbrushing. Visal Guide znajdują się odpowiedzi na pytania, jakie pacjenci zadają lekarzom stomatologom. Odpowiedzi te dotyczą technik i częstości mycia zębów (także u dzieci), doboru i stosowania płynów do płukania jamy ustnej oraz samych szczoteczek. Znajdują się tam również odpowiedzi na temat tego, jak czyścić przestrzenie międzyzębowe i dobierać pastę do zębów oraz jak często wymieniać szczoteczkę i przechowywać ją po myciu zębów.

Bazą do opracowania wspomnianego przewodnika była praca Development of Tooth Brushing Recommendations Through Professional Consensus, której publikację w International Dental Journal przewidziano na czerwiec tego roku.

Źródło: FDI

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS