Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Telestomatologia z wielkim potencjałem
  • 12-06-2024
 

 

 

 

 

Dynamiczny rozwój telestomatologii skutkuje tym, że – dosłownie – skraca się odległość dzieląca dentystę od pacjenta. Wskutek tego technologia ta zapewnia już teraz bardzo interesujący zestaw udogodnień i możliwości, które nie były dostępne przed jej pojawieniem się, a sprawdza się szczególnie tam, gdzie dostęp do gabinetu stomatologicznego jest ograniczony.

Jedną z największych korzyści wynikających z wdrożenia telestomatologii jest możliwość przeprowadzania online kontroli pozabiegowych, kiedy intensywny ból czy stosowanie leków mogą utrudniać lub uniemożliwiać pacjentom dotarcie do gabinetu stomatologicznego – szczególnie, jeśli pacjenci mieszkają daleko od miejsca, w którym przyjmuje dentysta. Również dzięki telestomatologii możliwe jest rozwiązywanie wielu różnych problemów związanych z sytuacjami kryzysowymi i nagłymi w obszarze zdrowia jamy ustnej. Dodatkowo telestomatologię coraz częściej wykorzystuje się w celach edukacyjnych – aby uczyć zasad higieny jamy ustnej i profilaktyki stomatologicznej.

Oczywiście, leczenie dentystyczne nadal wymaga osobistej wizyty w gabinecie stomatologicznym, ale jeśli gabinet zapewnia możliwość konsultacji online, wysuwa się przed inne podmioty konkurujące o pozyskanie i utrzymanie lojalnego pacjenta.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS