Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Technologia w stomatologii i protetyce stosowana na różne sposoby
  • 11-06-2024
 

 

 

 

 

 

Dla właściciela gabinetu stomatologicznego czy pracowni protetycznej nie ma innego wyboru, jak tylko ten, aby ciągle się rozwijać. Oznacza to m.in. umiejętność wykorzystywania zdobyczy technologii – coraz częściej w nowych zastosowaniach.

Obecnie druk 3D można wykorzystywać do tworzenia również niestandardowych protez stomatologicznych i implantów charakteryzujących się bardzo dużą dokładnością dopasowania i na dodatek szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod. Wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej jako narzędzia edukacyjnego umożliwia m.in. doskonalenie własnych umiejętności, a także zwiększanie wiedzy z zakresu stomatologii i technik dentystycznych u pacjentów/klientów. Programy do wideokonferencji mogą być z kolei wykorzystane do poszerzania swojej działalności na rynku słabo wysyconym gabinetami dentystycznymi czy pracowniami protetycznymi.

Sztuczną inteligencję (AI) można zaprząc do analizy obrazów jamy ustnej, aby szybko identyfikować potencjalne problemy zdrowotne u pacjentów. AI przyda się szczególnie przy dużym obciążeniu pracą – jako pomocnik i forma zabezpieczenia przed popełnieniem błędu, który mógłby skutkować nie tylko niezadowoleniem pacjenta, ale również konsekwencjami prawnymi dla lekarza czy technika dentystycznego.


 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS