Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Nowe zawody medyczne w stomatologii
  • 03-04-2024
 

 

 

 

 

 

26 marca 2024 roku weszły w życie przepisy ustawy z dnia 17 sierpnia 2023 r. o niektórych zawodach medycznych (Dz.U. 2023 poz. 1972), na mocy których uregulowanych zostało 15 zawodów medycznych. Wśród nich są także profesje związane ze stomatologią, jak higienistka stomatologiczna i asystentka stomatologiczna.

W myśl nowych przepisów do zadań asystentki medycznej należy wykonywanie czynności zawodowych w zakresie asystowania lekarzowi dentyście i utrzymania gabinetu w gotowości do pracy. Z kolei higienistka stomatologiczna wykonuje czynności zawodowe w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczy w procesie leczenia.

Warto wspomnieć, że na liście nowych 15. zawodów medycznych znalazł się także profilaktyk – jego zadaniem jest wykonywanie czynności zawodowych w zakresie profilaktyki, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, oraz technik sterylizacji medycznej – jego praca polega na wykonywaniu czynności zawodowych w zakresie dekontaminacji sprzętu i wyrobów medycznych.


 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS