Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Telestomatologia – ortodoncja liderem
  • 02-04-2024
 

 

 

 

 

 

Telestomatologia polega na użyciu elektronicznych technologii informacyjnych, obrazowych i komunikacyjnych, w tym interaktywnych technologii audio, wideo, transmisji danych oraz technologii przechowywania i przekazywania, w celu zapewnienia i wspierania opieki stomatologicznej, diagnozowania, konsultacji, leczenia, przesyłania informacji stomatologicznych i edukacji.

Inwestowanie w telestomatologię ma przyszłość, gdyż wartość globalnego rynku w tej dziedzinie oszacowano na ponad 400 mln USD w 2023 r. Ponieważ internet staje się powszechnie wykorzystywanym narzędziem komunikacji między personelem medycznym a pacjentami, dlatego też według prognoz rynek telestomatologii już w 2030 r. ma osiągnąć zawrotną wartość prawie 2100 mln USD, przy rocznym wskaźniku wzrostu na poziomie 25,4%.

Obecnie aż 40% udziałów w tym rynku ma zaledwie pięć największych firm. Największym rynkiem jest Ameryka Północna (udział ok. 78%), a następnie Europa i region Azji. Z kolei najwięcej zastosowań w telestomatologii znalazła na razie ortodoncja, a następnie periodontologia.


 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS