Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Ortodoncja i chirurgia jamy ustnej – najczęściej uznawane specjalizacje na świecie
  • 01-03-2024
 

 

 

 

 

 

 

Wiele zabiegów i procedur leczniczych wymaga głębokiej wiedzy z wąskiego zakresu zdrowia jamy ustnej. Stąd głównym powodem, dla którego na świecie istnieje specjalistyczna opieka stomatologiczna, jest poprawa jakości leczenia i bezpieczeństwa pacjenta. Jednak w kształceniu podyplomowym w wielu różnych krajach występują spore różnice. Powoduje to, że nie wszystkie specjalizacje są łatwo uznawane w kraju innym niż ten, w którym zostały zdobyte.

Badacze z Hiszpanii dokonali analizy różnic i podobieństw między liczbą i rodzajami specjalności stomatologicznych w 31 krajach na wszystkich kontynentach. Okazało się, że ortodoncja i chirurgia jamy ustnej były dwiema najczęściej oficjalnie uznawanymi specjalizacjami stomatologicznymi na świecie – odpowiednio w 100% i 93,1%.

 

Warto wiedzieć, że ortodoncja była pierwszą specjalizacją dentystyczną na świecie. Została uznana w Stanach Zjednoczonych w 1900 roku i ustanowiła precedens w stomatologii. Z kolei ortodoncja wraz z chirurgią jamy ustnej (obecnie tradycyjnym i znaczącym obszarem specjalizacyjnym w stomatologii) w 1978 roku stały się pierwszymi dwiema oficjalnie uznawanymi specjalnościami stomatologicznymi w Europie.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS