Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Teksas: powstało centrum globalnej profilaktyki stomatologicznej
  • 09-02-2024
 

 

 

 

 

 

 

Choroby jamy ustnej stanowią obecnie czwartą co do wielkości przyczynę obciążeń finansowych w najbardziej uprzemysłowionych krajach, a liczba osób z nieleczonymi schorzeniami obszaru jamy ustnej na całym świecie osiągnęła już około 3,5 miliarda. Jeśli ma nastąpić poprawa w jakości życia wielu osób, trzeba skupić się na zdrowiu jamy ustnej. Z takiego właśnie założenia wyszli naukowcy ze School of Dentistry University of Texas w San Antonio i utworzyli Center for Global and Community Oral Health.

Zadaniem nowo utworzonej jednostki jest połączenie różnych istniejących programów informacyjnych i badawczych, aby można było realizować projekty naukowe i opracowywać rozwiązania dla najpilniejszych wyzwań stomatologicznych, przed którymi stoi obecnie globalna populacja.

Jednym z kluczowych zadań teksańskiego Centrum jest wypracowanie lepszego dostępu do opieki stomatologicznej – po to, aby wyeliminować dysproporcje w stanie zdrowia. Innym istotnym celem jest również zintegrowanie opieki stomatologicznej z opieką medyczną, gdyż jest to działanie na rzecz profilaktyki chorób ogólnoustrojowych, które stanowią problemy wielu społeczeństw. Realizowane będą również zadania związane z rozpowszechnianiem informacji na temat zdrowia jamy ustnej, aby dzięki temu pogłębiała się wiedza zdrowotna społeczeństwa.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS