Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Dentyści i studenci stomatologii nie w pełni dostrzegają potencjał AI
  • 06-02-2024
 

 

 

 

 

 

Mimo coraz szerszego wdrażania sztucznej inteligencji do różnych dziedzin życia, dentyści i studenci stomatologii nie w pełni rozumieją potencjał tego narzędzia. Potwierdziły to między innymi opublikowane na początku tego roku wyniki badania zespołu naukowego z Iranu. Tymczasem istnieje wiele obszarów w stomatologii, w których sztuczna inteligencja może być wykorzystana – teraz i w przyszłości.

Wspomniany wyżej zespół naukowy podkreśla pilną potrzebę edukowania w zakresie możliwości zastosowania AI w stomatologii – należy to robić już na etapie kształcenia przeddyplomowego. Ponadto, aby pomóc praktykującym już lekarzom dentystom w nadążaniu za szybkim rozwojem w dziedzinie sztucznej inteligencji, należy stworzyć dedykowane im doszkalające kursy.

Badacze uważają, że inwestowanie w wiedzę dotyczącą możliwości wykorzystania AI w stomatologii jest bardzo ważne, gdyż dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji można wprowadzić branżę stomatologiczną w erę najnowocześniejszej opieki nad pacjentami.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS