Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

USA: dentyści powoli odchodzą od opioidów
  • 14-11-2023
 

 

 

 

 

 

Z najnowszego badania wykonanego w USA wynika, że Amerykanie, którzy zostali poddani zabiegom usunięcia zęba lub innej bolesnej procedurze stomatologicznej, znacznie rzadziej otrzymują w tym kraju opioidowe leki przeciwbólowe niż zaledwie kilka lat temu. To dobra wiadomość, ponieważ wskazuje na to, że środowisko dentystyczne poczyniło ogromne postępy w ograniczaniu przepisywania opioidów.

Z danych posiadanych przez Medical School i School of Dentistry Uniwersytetu Michigan wynika, że w sumie liczba opioidów dentystycznych wydawanych w USA pacjentom w każdym wieku spadła o 45% w okresie od 2016 r. do końca 2022 r.

Ze wspomnianego badania wynika jednak również, że tempo redukcji wydawania opioidów na recepty wystawione przez dentystów spowalnia – było ono znacznie szybsze w latach 2016-2019, a więc przed pandemią, w porównaniu ze spadkiem od czerwca 2020 do grudnia 2022. Na szczęście, w odniesieniu do nastolatków i osób młodych, a więc grup, gdzie stosowanie opioidów niesie szczególnie wysokie ryzyko, liczba wystawianych na te leki recept spada w szybkim tempie.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS