Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Drogie śmieci po rewolucji
  • 05-08-2013
 

 

 

Od 1 lipca 2013 r. obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami, które obejmują także placówki medyczne. Rewolucja śmieciowa okazuje się jednak bardzo kosztowna dla szpitali – stawki za wywóz odpadów wzrosły. Wyjątkowo dotkliwie odczuł zmiany między innymi Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Jeśli przed rewolucją odpady wywożono za 13 tys. miesięcznie, to od lipca tego roku opłata za tę samą usługę wynosi już 55 tys. zł. Podobny wzrost opłat za wywóz odpadów komunalnych odnotowały inne szpitale. Cześć placówek zdecydowała się na segregację śmieci – wtedy opłaty są niższe.

 

Wyższe opłaty za wywóz śmieci oznaczają uszczuplenie budżetu lecznicy. W przypadku niektórych szpitali skala podwyżek zaskoczyła dyrekcje placówek, przygotowanych wprawdzie na wzrost cen, ale nie na tak drastyczny ich skok.

W niektórych szpitalach już mają pomysły na to, jak na śmieciach nie stracić, a jeszcze zarobić.

- Nadal będziemy zbierać kartony, a także plastik. Ale ponieważ nie musimy tych śmieci oddawać miastu, znaleźliśmy firmę, która je od nas kupi – tłumaczy Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzeczniczka szpitala w Białymstoku.

Źródło: wyborcza.pl

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS