Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentVademecum Pacjenta
Anty-aging – vademecum
 

 

  • Zęby z biegiem lat starzeją się: najczęściej zmieniają kolor, ulegają skróceniu i wypadają lub muszą zostać usunięte. Zmiany te wpływają niekorzystnie nie tylko na wygląd samego uśmiechu, ale także na wygląd rysów twarzy. Niegdyś piękny uśmiech można przywrócić do stanu świetności, i tym samym poprawić wygląd ogólny, korzystając z zabiegów anty-aging, czyli odmładzających. Nurt ten polega na kompleksowym przeprowadzaniu czynności stomatologicznych, chirurgicznych i kosmetycznych, dzięki którym przywrócone zostają zdrowie, funkcjonalność i estetyka uzębienia.

  • Z nurtem anty-aging ściśle wiąże się pojęcie dental face lifting, czyli odmładzanie wyglądu twarzy i poprawa jej kształtu z wykorzystaniem najnowocześniejszych zdobyczy stomatologii. To seria zabiegów stomatologii zachowawczej i interwencyjnej, leczenie ortodontyczne i protetyczne oraz wybielanie zębów. Koszt całej serii zabiegów waha się - w zależności od zastosowanych technologii oraz rodzaju i liczby koniecznych zabiegów – od 5 do 20 tys. zł.

  • Stomatologiczne odmłodzenie zębów obejmuje takie zabiegi jak: leczenie zmian chorobowych zębów i przyzębia, wstawianie uzupełnień protetycznych, leczenie wad zgryzu, wybielanie zębów i nakładanie licówek. Ingerencja stomatologiczna powinna iść w parze z zabiegami anty-aging wykonywanymi przez specjalistów z innych dziedzin medycyny estetycznej i kosmetyki – wtedy uzyskuje się kompleksowe odmłodzenie wyglądu.

  • W przedłużaniu zębów przodują kobiety. Zabieg taki polega na nałożeniu na starte zęby specjalnych wypełnień kompozytowych lub nakładek porcelanowych.

  • Nie określono górnej i dolnej granicy wieku, kiedy poddać się zabiegom anty-aging, ale odmłodzeniu zębów poddają się głównie osoby po 40-tym roku życia. Od wczesnej młodości warto troszczyć się o profilaktykę przeciwstarzeniową uzębienia, czyli dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, regularnie odwiedzać stomatologa i leczyć choroby przyzębia oraz zębów.

Źródło: Opracowanie własne

 

SPIS TREŚCI:

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS