Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzRelacje z imprezRelacje

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne
IV Sympozjum CEIA. Dr Dennis Tarnow po raz pierwszy w Polsce!
 

Prawie pół tysiąca uczestników przyjechało do Krakowa na IV Sympozjum CEIA.
Central European Implant Academy jako jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków szkoleniowych w Polsce miał zaszczyt gościć włoskiego specjalistę z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej i implantologii, oraz światową sławę, szefa największego Instytutu Implantologii Stomatologicznej na świecie, profesora Dennisa Tarnowa z Nowego Jorku.
W trakcie 8 godzin wykładów w nowoczesnym budynku Centrum Dydaktyczno-Kongresowego WL UJCM uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z dwoma wyjątkowymi prezentacjami opartymi na doświadczeniach własnych autorów i na badaniach prowadzonych przez nich zespołów 

 

 

Dr Giampaolo Vincenzii wykładem wprowadzającym rozpoczął 8 godzinną sesję naukową. Omówił najważniejsze zagadnienia z zakresu: zarządzania tkankami miękkimi, umiejętnego stosowania technik periodontologiczno-chirurgicznych w celu zapobiegania periimplantitis oraz recesji brodawek, tworząc idealne wprowadzenie do kolejnego, najważniejszego w tym roku, wykładu. Pomimo iż była to jego trzecia wizyta w Polsce, wykład pociągnął za sobą całą listę pytań.

Głównym wydarzeniem tego dnia był 5 godzinny odczyt jednego z najsłynniejszych wykładowców z dziedziny implantologii stomatologicznej, profesora Dennisa Tarnowa, szefa Wydziału Implantologii Stomatologicznej na Uniwersytecie w Nowym Jorku. To wielki zaszczyt dla CEIA i wyjątkowe wydarzenie na rangę europejską, gdyż dr Tarnow w trakcie swojej pierwszej wizyty w Polsce na 5 godzinnym wykładzie przedstawił więcej niż dotychczas. Dwuczęściowa prezentacja usystematyzowała wszystkie obszary implantologii, tworząc atrakcyjny wykład dla zainteresowanych, początkujących i praktyków.
Omówione zostały następujące zagadnienia: gojenie zębodołu poekstrakcyjnego, przeszczepy kostne, implantacje natychmiastowe i odroczone, analiza kształtów implantów, koncepcja zmiany platformy protetycznej (platform switching), problematyka zachowania i odbudowy brodawki, niedoboru tkanek w obszarze twarzy, obciążenia natychmiastowego i natychmiastowej funkcji, augmentacji dna zatoki, oraz leczenie w przypadku seryjnych ekstrakcji.
Na bazie wieloletnich doświadczeń własnych i zespołu którym kieruje, profesor przeanalizował najciekawsze rozwiązania i przełomowe zagadnienia, tj. platform switching.

 

Pomimo iż wykład trwał w sumie 5 godzin, jako organizatorzy mieliśmy wrażenie że nadal jest to za mało; dlatego oferujemy Państwu kolejne kursy z najlepszymi specjalistami i praktykami z całego świata.  Proponujemy trzydniowy program dla zaawansowanych chirurgów stomatologicznych. Uczestnicy uczą się większej kreatywności w planowaniu i prowadzeniu leczenia implantologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem skomplikowanych zabiegów wszczepiania. Kurs odbywa się w Instytucie Implantologii Uniwersytetu NY : wiosną i jesienią 2009r.

Część osób pozostających w Krakowie na dłużej, spotkała się na uroczystym bankiecie w Restauracji Hotelu Pod Różą.
Kameralne wnętrze i towarzyszące im rozmowy, pyszne jedzenie, oraz ciepłe dźwięki pianina stworzyły atmosferę relaksu po wyczerpującym dniu wykładów.
Uświetnieniem wieczoru były pamiątkowe zdjęcia uczestników z dr Dennisem Tarnowem.


Najwytrwalsi przenieśli się do Klubu Muzycznego Stalowe Magnolie. Pierwsza część wieczoru upłynęła w rytmie muzyki na żywo. Na scenie pojawili się: Maciej Wasio (Dental Depot Wasio) i Wojtek Feć (FM).
Miło było zobaczyć bawiących się dr Giampaolo Vincenzi, dr Dennisa Tarnowa oraz innych, tak bliskich nam, uczestników IV CEIA.

Wszystkich Państwa gorąco zapraszamy na kolejną edycję Sympozjum Central European Implant Academy. Więcej informacji www.ceia.pl oraz www.dental-depot.com.

Dziękujemy za udział w IV Sympozjum CEIA i już dziś zapraszamy na kolejne www.ceia.pl.

W nieco mniejszym gronie ok. 30 osób odbył się praktyczny kurs implantologiczny. Wśród zaprezentowanych 12 zabiegów można było zobaczyć: podnoszenie dna zatok, implantację poekstrakcyjna w odcinku estetycznym, pierwszy zabieg z użyciem najnowszego systemu Biomet3i Nawigator i szablonu chirurgicznego firmy Materialise stabilizowanym na kości.
Kursy zaawansowane CEIA to idealny sposób na systematyczny rozwój.

Uwaga! Uczestniczyłeś w IV Sympozjum CEIA, chcesz jako pierwszy wiedzieć o najnowszych promocjach i atrakcyjnych wyjazdach zgłoś swój adres mailowy lub nr telefonu komórkowego na
adres

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS