Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzRelacje z imprezRelacje

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne
5. Warszawskie Spotkania Implantologiczne
 

17 stycznia 2009 r. odbyły się 5. Warszawskie Spotkania Implantologiczne organizowane przez Garmed Sp. z o.o. Frekwencja dopisała, na konferencję przyjechało 232 lekarzy z całej Polski. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy były powikłania w implantologii. Wśród lekarzy jest ogromne zapotrzebowanie na tematykę niepowodzeń  – mówi Magdalena Jabłońska z firmy Garmed - Z drugiej zaś strony niewielu wykładowców podejmuje się tematu powikłań w swoich prezentacjach. Nam udało się namówić na udział w imprezie znakomitych wykładowców z Polski, Włoch i Izraela.


     

Jako pierwszy wystąpił dr Konrad Walerzak z prezentacją swoich przypadków klinicznych. Prof. Mauro Labanca z Włoch przestawił niezwykle ciekawą analizę głównych czynników ryzyka w świetle budowy anatomicznej pacjenta. Na szczególną uwagę słuchaczy zasłużył  prof. Eli Machtei z Izraela, który omówił komplikacje chirurgiczne oraz pooperacyjne, przedstawił najlepsze strategie, które mają im zapobiegać, a także zaprezentował przypadki, kiedy po trzech nieudanych próbach implantacji w tym samym miejscu trzeba po prostu „podnieść białą flagę”. Zagadnienia związane z przebudową kości były tematem wykładu dr. Mario Kirste z Niemiec. Zaprezentował on szczegółowo wszystkie obecnie stosowane metody augmentacji.

Największe ożywienie na sali wywołał wykład dr Agaty Wnukiewicz-Kozłowskiej z katedry prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, która opowiedziała o konsekwencjach prawnych, na które naraża się lekarz, który nie dopełni obowiązku właściwego poinformowania pacjenta przed zabiegiem implantacji. Wykład sprowokował tyle pytań, że jego autorka musiała zaspokajać niedosyt słuchaczy już w kuluarach.
Konferencja zakończyła się wykładem dr. Gadi Shneidera z Izraela, który przedstawił ryzyko powikłań w kontekście implantacji natychmiastowej.


     

W piątek poprzedzający konferencję odbyły się dwa warsztaty chirurgiczne: kurs z procedur BMS powadzony przez dr. Mario Kirste oraz warsztaty prowadzone przez prof. Mauro Labancę: Przewodnik po codziennej chirurgii stomatologicznej.
Tegoroczne Warszawskie Spotkania Implantologiczne zostały ocenione bardzo pozytywnie przez lekarzy biorących w nich udział. Organizator konferencji, firma Garmed, była chwalona za niekomercyjny charakter i wysoki poziom naukowy imprezy. Kolejne WSI odbędą się za dwa lata.


     

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS