Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 20-04-2017
Przyszła wiosna. Pora wybrać się na spacery lub na rower. Najlepiej obrać kierunek w las – bo las to zdrowie, także dla tkanek jamy ustnej. Oto, jakich leków i korzyści dla dobrej kondycji zębów, przyzębia, śluzówki jamy ustnej może dostarczyć nam las:
-
Czystsze, przesycone naturalnymi olejkami eterycznymi powietrze – to powoduje, że oddychamy głębiej i efektywniej, dzięki czemu tkanki zostają lepiej dotlenione, a przez to komórki sprawniej radzą sobie z usuwaniem toksyn, likwidacją czynników zakaźnych i procesami regeneracyjnymi.
-
Pożytki z drzew, krzewów, zielinek o działaniu antyseptycznym (kora dębu), przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym (kora wierzby, jesionu, owoc maliny), aktywującym procesy odnowy tkanek i kojącym (kwiat lipy), wzmacniającym odporność i witaminizującym i antyoksydacyjnym (owoce jarzębiny, poziomki, maliny, jeżyny, jagody).
-
Spokój, kojąca atmosfera i bezpośredni kontakt z naturą wyciszają stres. To rozluźnia napięte mięśnie szczęk, przez co redukuje się zgrzytanie zębami i zmniejsza się ryzyko uszkodzenia zębów oraz tkanek z nimi sąsiadujących. W ten sposób maleje też ryzyko rozwoju lub pogłębiania się choroby dziąseł.
-
Możliwość przytulenia się do drzewa: kasztanowiec uspokoi i zmniejszy lęk (obejmowanie tego drzewa jest polecane osobom cierpiącym na strach przed dentystą), dąb doda odwagi i siły, a brzoza odstresuje.
Źródło: „Express Bydgoski”