Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 02-01-2017
Pożyczki udzielane na leczenie dentystyczne stanowi większość zobowiązań zaciąganych przez Polaków. Powód? Drogie wizyty i materiały, niskie dochody i mocno okrojone możliwości korzystania z leczenia zębów na ubezpieczenie w ramach NFZ oraz nie zawsze łatwy dostęp do dentysty mającego podpisany kontrakt z Funduszem. Dlatego coraz częściej i chętniej sięgamy po pożyczki finansujące leczenie.
Nie chcemy długo czekać w kolejkach, chcemy lepszych protez, prostowania zgryzu i implantów. Nowoczesne leczenie stomatologiczne kosztuje, ale wielu Polaków ma świadomość, że to długoterminowa inwestycja w samego siebie.
Usługi stomatologiczne stanowią aż 55 proc. wszystkich kredytowanych działań medycznych. Najczęściej na leczenie na raty decydują się kobiety w wieku 35-55 lat. Mężczyźni też coraz chętniej interesują się kredytowaniem procedur medycznych, z których korzystają.
Pacjent ma możliwość starania się w banku o kredyt na leczenie, ale istnieje też wygodniejsza forma: wszystkie formalności można załatwić w ciągu 10 minut w gabinecie dentystycznym, korzystając z oferty firm udzielających pożyczek na opłacenie usług medycznych. Wystarczy tylko zapytać stomatologa o możliwość ratalnej spłaty należności, a specjalista wszystko wyjaśni.
Źródło: „Rzeczpospolita”