Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Lekarzkasa fiskalna inneKasy fiskalne

Kasy fiskalne – na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia
 

 

 

 

 

Od 1 maja 2011 r. wchodzą w życie nowe przepisy, na mocy których lekarz prowadzący prywatną praktykę będzie musiał rejestrować sprzedaż towarów i usług przy użyciu kasy fiskalnej. Przed zakupem urządzenia (lub urządzeń – o ile zdecydujemy się od razu na kupno kasy rezerwowej), warto zwrócić uwagę na:

  • Możliwość wykonywania przez kasę kopii elektronicznych na sprzedane usługi i towary; na pojemność karty pamięci dla kopii elektronicznych; na liczbę klawiszy do szybkiego wybierania kodów, oraz: łatwość obsługi wymiany rolki papieru do drukowania paragonów, wydajność akumulatorów i możliwości ich ładowania.

  • Liczbę możliwych do zapisania raportów dziennych. Zazwyczaj jest to 1830 raportów (ale bywa i więcej) - przy założeniu, że sprzedawca wykonuje raporty dobowe przez 365 dni w roku, wychodzi, że w ciągu pięciu lat wykona ich 1825. Kasa fiskalna powinna więc wystarczyć na kilka lat – w wielu przypadkach więcej niż 5, ponieważ nie każdy wykonuje raporty dobowe codziennie. Urządzenie trzeba wymienić po zapełnieniu się karty pamięci raportów (ewentualnie można przy spełnieniu wymogów prawnych wymienić jedynie kartę pamięci fiskalnej – co nie zawsze jest opłacalne, ponieważ po kilku latach od zakupu kasy pracuje się najczęściej już na urządzeniu starym i bez gwarancji).

  • Możliwość eurofiskalizacji, czyli przejścia na walutę EURO – w razie, gdyby w ciągu najbliższych lat Polsce zmieniła się waluta, nie trzeba będzie wymieniać kasy na nową.

  • Czytelność wskazań wyświetlacza w różnych warunkach oświetlenia zewnętrznego.

Warto kupić kasę nową – urządzenie posiada gwarancję i homologację. Kupno kasy używanej wchodzi w grę jedynie w przypadku, kiedy urządzenie posiada homologację (szczególnie istotne dla kas zakupionych po raz pierwszy przed 2001 r.) i nie było ufiskalnione.

Źródło: Opracowanie własne


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS