Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Lekarzkasa fiskalna inneKasy fiskalne

Co oferują producenci kas fiskalnych?
 

 

 

 

 

 

Praca z kasa fiskalną ma być prosta, intuicyjna, mało czasochłonna zarówno dla lekarza wystawiającego paragon, jaki i dla pacjenta oczekującego na wydruk. Na rynku można znaleźć rozmaite rodzaje kas i drukarek fiskalnych: począwszy od nieskomplikowanych i tanich modeli, które zmieszczą się nawet w kieszeni płaszcza, poprzez urządzenia większe i wykonujące więcej operacji, aż po rozbudowane kasy systemowe do odczytu tysięcy zaprogramowanych kodów kreskowych.

W praktyce, którą lekarz prowadzi w kilku gabinetach, przydają się lekkie, poręczne, przenośne kasy fiskalne, o długiej żywotności akumulatorów. Jedne z najlżejszych modeli ważą niecałe 400 gramów. Waga urządzeń większych mieści się zazwyczaj w przedziale 1-2 kg.

Nowoczesna kasa fiskalna może pracować nawet w temperaturach ujemnych. Może korzystać z zasilania sieciowego lub akumulatorowego; są też urządzenia, w których akumulatory mogą być ładowane po podłączeniu do gniazdka znajdującego się w samochodzie.

W przygotowanej specjalnej ofercie dla lekarzy znaleźć można także kasy z obudową antybakteryjną.

Dość istotne udogodnienia, które można znaleźć w wielu modelach kas i drukarek fiskalnych, to najczęściej 2-3 złącza komunikacyjne różnego rodzaju oraz możliwość przestrojenia urządzenia do pracy w EURO.

Producenci wypuszczają na rynek coraz więcej modeli z większą ilością klawiszy szybkiego wybierania. Dzięki temu rozwiązaniu można po naciśnięciu jednego klawisza szybko wydrukować paragon lub raport, czy włączyć pożądaną funkcję urządzenia.

Ważnym aspektem z punktu widzenia użytkownika kasy aktywnie prowadzącego działalność gospodarczą jest dostępność i szybkość pracy serwisu. W przypadku, kiedy podstawowa kasa fiskalna ulega awarii, a przedsiębiorca zobowiązany do rejestrowania sprzedaży przy użyciu urządzenia fiskalnego nie posiada sprzętu rezerwowego, długi czas oczekiwania na naprawę może negatywnie wpłynąć na rentowność działania firmy.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS