Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzDotacje z UE

Wsparcie pomostowe bez tajemnic
 

Wsparcie pomostowe to pomoc, której celem jest zapewnienie utrzymania firmy na rynku i uzyskanie przez nią płynności finansowej. Udzielane jest uczestnikom programów, których celem jest wspieranie i rozwój przedsiębiorczości. Ma formę comiesięcznego zastrzyku kapitału w wysokości minimalnej pensji krajowej.

 

Wsparcie pomostowe jest świadczeniem z wyboru, przyznawanym na wniosek uczestnika programu unijnego. Może być udzielane w formie:

  • podstawowej na okres pierwszych 6 mies. od chwili zarejestrowania firmy;

  • przedłużonej – maksymalnie do 12 mies. od momentu zarejestrowania przedsiębiorstwa, kiedy firma po pierwszym półroczu działania boryka się z kłopotami finansowymi.

 

Jak zdobyć wsparcie pomostowe?

  1. Uczestnik programu (Beneficjent Ostateczny), któremu została przyznana dotacja, składa wniosek do Beneficjenta o przyznanie comiesięcznej pomocy pomostowej w wersji podstawowej.

  2. Beneficjent spisuje z odbiorcą wsparcia pomostowego umowę o przydzielenie comiesięcznej pomostowej pomocy podstawowej. Warunkiem wypłaty transz wsparcia pomostowego jest zazwyczaj przedłożenie z ZUS zaświadczenia o powstaniu obowiązku zapłaty składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.

  3. W razie konieczności przedłużenia wsparcia pomostowego, uczestnik programu składa wniosek do Beneficjenta, który po wydaniu opinii kieruje go do Komisji Oceny Projektów (KOP) powołanej w Instytucji Wdrażającej. Pozytywnie zaopiniowane w Komisji wnioski przedkładane są przedstawicielowi Instytucji Wdrażającej, który podejmuje decyzję o przedłużeniu wsparcia pomostowego.

  4. Beneficjent podpisuje z odbiorcą przedłużonego wsparcia pomostowego stosowną umowę.

 

Źródło: Opracowanie własne

(na podst. http://www.crse.org.pl/?id=mts_wsparciepomostowe)

 


 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS