Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzDotacje z UE

Kiedy inwestycja jest innowacyjna?
 

 

 

 

Jak wynika ze statystyk, dotacje unijne przeznaczone na rozwój innowacyjności często trafiają do stomatologów. By otrzymać wsparcie, trzeba udowodnić, że produkt jest innowacyjny – czyli dowieść, że gabinet stomatologiczny wyposażony w będący przedmiotem zainteresowania produkt/ technologię stanie się bardziej konkurencyjny.

Jak tego dokonać? Jak radzi Konfederacja Pracodawców Polskich w swojej broszurze „Innowacyjne fundusze europejskie na innowacyjne inwestycje”, ocenie podlega sama innowacyjność produktu i wpływ technologii na cechy użytkowe oraz stopień wykorzystania prac naukowo-badawczych.

Dowieść zatem należy, że:

  • do tej pory na rynku docelowym (tutaj: w gabinecie stomatologicznym) nie stosowano jeszcze danego produktu lub technologii, należy przy tym opisać, na czym opiera się nowatorstwo danej metody, produktu, technologii;

  • produkt jest autentyczną nowością na rynku i jest on wyraźnie konkurencyjny w stosunku do innych;

  • istnieją podstawy, na bazie których określona została innowacyjność wdrażanej technologii lub produktu – mogą to być opracowania naukowe, wyniki testów, itp.; podać należy spis źródeł: publikacji, adresów stron internetowych, i in., przy czym źródłami nie mogą być jedynie informacje o charakterze ogólnym czy reklamowym;

  • istnieją dokumenty, z których jednoznacznie wynika, iż wprowadzany produkt/technologia jest nowatorski/a – opierać się należy na certyfikatach przyznanych innowacji przez uznane jednostki badawczo-naukowe w kraju i/lub na świecie, orzeczeniu komitetu normalizacyjnego, raportów branżowych, profesjonalnych analiz i porównań, roczników statystycznych, itp.

Źródło: money.pl


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS