Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Oryginalne pomysły na sylwestrową noc
  • 31-12-2009
 

 

 

Specjaliści związani ze stomatologią nie samą jedynie sztuką medyczną czy nauką żyją – impreza żegnająca Stary Rok tuż tuż. Warto wkroczyć w Nowy Rok tryskając humorem i z mocnym postanowieniem, że nadchodzący czas będzie jeszcze lepszy. By optymizm sprzyjał, przełom roku powinien być radosny i pełen wiary w sukces. Idealnie, kiedy pogoda ducha idzie w parze z fizyczną aktywnością. W naszej kulturze sylwestrową noc najczęściej spędza się albo na tradycyjnym balu czy na spotkaniu ze znajomymi, albo też w domowym zaciszu. Można jednak inaczej – zupełnie oryginalnie i z odrobiną szaleństwa; niekoniecznie szusując nocą na alpejskim stoku lub wybierając się nad przeraźliwie zimne obecnie, polskie morze.

Jeśli w tym roku sylwestrowa impreza była schematyczna, za rok jest okazja, by spróbować nieco inaczej świętować przełom roku. Oto kilka propozycji spędzenia ostatniej nocy w roku.

  • Pod ziemią – oczywiście na balu, oczywiście w wielkim stylu. Taką zabawę proponują nasze polskie kopalnie soli. W Wieliczce baluje się w Komorze Warszawa – jednej z najokazalszych komnat solnych kopalni, położonej 122,5 metra pod ziemią. Bochnia kusi, by zjechać jeszcze niżej i bawić się na solnej sali balowej w Komorze Ważyn. Bilety na sylwestrowy bal w podziemnych komnatach warto rezerwować z wyprzedzeniem.

  • Po staropolsku – w takich klimatach można bawić się na imprezach organizowanych w odrestaurowanych zamkach lub dworkach szlacheckich. Często są to bale kostiumowe, gdzie obowiązuje moda sprzed np. 300 lat. Gości raczy się staropolskim jadłem, straszy miejscowymi duchami i serwuje miks muzyczny, zawierający melodie od poloneza po najnowocześniejsze hity.

  • Na wodzie – to imprezy odbywające się na pokładach statków, będące częścią kilkudniowego zazwyczaj rejsu po cieplejszych rejonach świata. To dość kosztowny, ale niezapomniany sposób na powitanie Nowego Roku, połączony ze świetnym odpoczynkiem. To także okazja do nawiązania wielu nowych kontaktów towarzysko – zawodowych i do zwiedzenia kawałka świata.

  • Pod wodą – by tak powitać Nowy Rok, trzeba skorzystać z oferty wycieczkowej w okolice Wielkiej Rafy Koralowej.

  • W Laponii – coś dla miłośników białego szaleństwa i fanów świętego Mikołaja. Oferta sylwestrowa, zazwyczaj kilkudniowa, obejmuje udział w kuligu, ognisko z lokalną muzyką, ucztę z regionalnymi potrawami oraz podziwianie uroków zorzy polarnej. Można też trafić na propozycje rejsów wycieczkowych w okolice koła podbiegunowego.

  • W bunkrze, ale na balu – w brytyjskim hrabstwie Essex znajduje się sala balowa na 500 osób, ukryta za solidnymi, przeciwpancernymi ścianami bunkra, ożywająca na czas zabawy sylwestrowej.

Źródło: Opracowanie własne


 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS