Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Brytyjczycy regulują zdalną ortodoncję
  • 04-08-2021
 

 

 

 

 

Popularność leczenia ortodontycznego na odległość wzrasta, ale niewłaściwie prowadzona terapia może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia jamy ustnej pacjenta.

Dotychczasowy brak regulacji prawnych, które chroniłyby pacjenta przed takimi zdarzeniami, powoli odchodzi na szczęście do lamusa – przynajmniej na Wyspach. Brytyjczycy zabrali się bowiem za tworzenie przepisów, zgodnie z którymi pacjenci muszą być osobiście zbadani przez ortodontę. Uznano, że:

  • jedynie bezpośrednia interakcja pomiędzy dentystą/ortodontą a pacjentem stanowi podstawę świadomej zgody na leczenie i jest niezbędna do tego, aby można było przeprowadzić procedury medyczne;

  • pacjenci muszą znać imię i nazwisko, a także numer prawa wykonywania zawodu ortodonty, który będzie przeprowadzał leczenie.

 

Brytyjskie Towarzystwo Dentystyczne bardzo pozytywnie oceniło posunięcia działającej na Wyspach Care Quality Commission – komisji zobligowanej do nadzorowania i monitorowania jakości opieki medycznej, które prowadzą do zmian w przepisach i w życiu.

W myśl nowych regulacji, ortodonci, aby legalnie móc praktykować zdalnie, będą musieli rejestrować się w Care Quality Commission i zapewnić członków komisji, że są w stanie zaoferować bezpieczną i skuteczną opiekę zgodnie z odpowiednimi przepisami i wytycznymi. Ortodonci, którzy nie dokonają wpisu do rejestru, a będą leczyć zdalnie, podlegają pod ściganie z mocy prawa.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS