Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Zębowy kryzys na Wyspach
  • 01-05-2009
 

  

Brytyjczycy coraz częściej rezygnują z wizyt u stomatologa; z powodu kryzysu, gwałtownego wzrostu cen i niepewności finansowej. Drogie usługi dentystyczne powodują, że nawet ekstrakcja zęba jest zabiegiem wykonywanym samodzielnie i w domu. Z użyciem ... cążek. Samo usuwanie zębów stało się zaś ostatnio bardziej popularne – mieszkańcy Wysp wolą zapłacić jednorazowo za ekstrakcję, niż podejmować kosztowniejsze leczenie i ratowanie uzębienia.

- Wychodzi na to, że w czasie recesji Brytyjczycy po prostu oszczędzają na leczeniu zębów. Priorytetem dla rodziców jest szkolny mundurek i lekcje muzyki, a nie stan uzębienia” - zauważa ją dziennikarze w dzienniku „Times“, który w zeszłym tygodniu zamieścił informację o zębowym kryzysie na Wyspach.

Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, iż w zeszłym roku co trzecie brytyjskie dziecko nie było u dentysty. Często dlatego, że jego rodzice nie znaleźli w pobliżu miejsca zamieszkania stomatologa przyjmującego w ramach publicznej opieki zdrowotnej, a nie było ich stać na leczenie prywatne. Odwlekanie spotkania z dentystą często kończy się bólem zęba i wizytą na ostrym dyżurze w szpitalu. Jak donosi „BritishDental Journal“ z tego typu pomocy w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku skorzystało ponad 30 tys. dzieci.

30% więcej ekstrakcji i o 57% mniej przeprowadzonego leczenia kanałowego – tak wynika z analizy popularności poszczególnych zabiegów stomatologicznych. 20% - tyle ankietowanych przyznało, że w zeszłym roku musiało sobie samodzielnie poradzić z bólem zęba. Czasem z pomocą obcążków.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS