Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Święto Pracy – dlaczego warto świętować?
  • 01-05-2019
 

 

 

 

1 maja 1890 r. zapisał się na trwałe w historii. Wtedy po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, znany lepiej jako Święto Pracy. Święto to było pokłosiem walki klasy robotniczej o lepsze warunki pracy i płacy.

Skutkiem zamieszek, jakie wybuchły w 1886 r. w Chicago z powodu niezadowolenia robotników zagrożonych zwolnieniami z pracy z powodu planowanej modernizacji zakładów McCormick Harvester Co., a następnie strajku robotników tego zakładu, było zorganizowanie 1 maja wielkiej demonstracji. Jej celem było wywalczenie ośmiogodzinnego dnia pracy (norma wynosiła bowiem 12 godzin pracy na dobę). Ulicami Chicago przeszło wtedy kilkadziesiąt tysięcy osób. Był to pierwszy pochód pierwszomajowy.

 

Od tamtej pory pierwszomajowe pochody i skojarzone z nimi imprezy upamiętniają walkę o lepsze traktowanie klasy robotniczej. I to dzięki robotnikom sprzed prawie 1,5 wieku również dentyści i lekarze mają zapewniony unormowany pod względem liczby godzin dzień pracy.

Świętując 1 Maja pamiętajmy zatem o rzeszach osób, dzięki których determinacji i odwadze, a w konsekwencji – skróceniu dziennego czasu pracy, współcześnie każdy pracownik może w ciągu doby znaleźć czas na realizację swoich ról rodzinnych i społecznych, hobby lub uprawianie sportu.

Udanej majówki życzy PortalDentystyczny.pl!

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS