Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Nie wszystko robi się dla pieniędzy
  • 26-12-2008
 

 

Jak w tytule: „Nie wszystko robi się dla pieniędzy” - to słowa pani Katarzyny Koronieckiej – Tokajuk, która prowadzi gabinet stomatologiczny w Białymstoku. Dentystka leczy za darmo zęby dzieciom trafiającym do Pogotowia Opiekuńczego „Opoka” w Wasilkowie.

- Siostry zakonne zwykle przyjeżdżały do mnie jednorazowo z dwójką dzieci. W miesiącu było kilka wizyt - tłumaczy dentystka. - Na fotel siadały najpierw te dzieci, które miały najwięcej zębów do leczenia. Nie bały się. Nie płakały, nie krzyczały. Po zakończeniu leczenia zawsze dostawały nagrodę.

 

Nieraz bywało tak, że dziecko u stomatologa było po raz pierwszy, gdy trafiło do Pogotowia Opiekuńczego, a stamtąd - do gabinetu pani Katarzyny. Leczenie tych dzieci sprawia dentystce wyjątkową satysfakcję – robi to z potrzeby serca. Zajmuje się nimi również, gdy trafiają już do domów. A i milusińscy sami odwiedzają dentystkę po zakończeniu pobytu w Pogotowiu, ponieważ pamiętają, że muszą kontynuować leczenie zębów.

Zakonnice prowadzące Pogotowie przyznają, że spotykają na swej drodze wielu ludzi o nastawieniu podobnym do reprezentowanego przez białostocką dentystkę.

- Trafiłyśmy na panią Kasię i bardzo jesteśmy jej wdzięczni za pomoc. Możemy też liczyć na panią ginekolog i panią okulistkę. Zawsze badamy dzieci, kiedy do nas przychodzą, bo jeżeli są zdrowe, to inaczej funkcjonują – mówi siostra Honorata i dodaje już świątecznie:

- Życzymy wszystkim ludziom, którzy otwierają przed nami swoje serca, aby na swojej drodze życia spotykali ludzi dobrych, miłych i otwartych na ich potrzeby, bo każdy człowiek potrzebuje dobrych ludzi na swojej drodze. To jest pół sukcesu w pracy i w całym funkcjonowaniu człowieka, jeżeli są przy nas ludzie, którzy dobrze nam życzą, uśmiechają się

Pani Katarzynie jest też bardzo miło, gdy dzieci pamiętają o swojej dentystce i szczególnie często w okresie przedświątecznym przychodzą do niej z drobnymi upominkami. Wszystkim swoim pacjentom życzy, by ich zęby były zdrowe i by nie zapominali o ich czyszczeniu.

 

Źródło: „Kurier Poranny”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS