Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Aparat ortodontyczny z LED-ami i na baterie
  • 01-12-2017
 

 

 

 

 

Wydawać by się mogło, że w leczeniu wad zgryzu wymyślono już wszystko, co możliwe. Naukowcy z KAUST (King Abdullah University of Science and Technology) udowodnili, że można jeszcze więcej. Opracowali bowiem inteligentny aparat ortodontyczny, zapewniający prostowanie zgryzu i od razu fototerapię tkanek miękkich i twardych. Aparat ma postać miękkiej szyny, drukowanej w technologii 3D, w którą wbudowany jest elastyczny pasek LED-owy z towarzyszącym mu systemem równie elastycznych baterii litowo-jonowych. Z uwagi na to, że na każdy ząb przypada jedna dioda LED, fototerapia prowadzona w paśmie bliskiej podczerwieni może być precyzyjna i punktowa – tam, gdzie jest niezbędna lub wymagana.

 

Wytworzenie elastycznej baterii, którą można w bezpieczny sposób wykorzystywać w jamie ustnej, wymagało opracowania innowacyjnego systemu jej wytwarzania. Naukowcy usunęli krzemowe podłoże, które stosowane jest w tradycyjnych bateriach tego typu i poddali bombardowaniu jonami w technice suchego trawienia. Uzyskano w ten sposób akumulator elastyczny, cieńszy oraz – co istotne – o nadal bardzo wysokiej pojemności. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa użytkownikowi, baterie zatopione są w miękkich koszulkach polimerowych.

Innowacyjny aparat ortodontyczny do jednoczesnej fototerapii ma przyspieszyć leczenie wad zgryzu, obniżyć koszty terapii, zapewniać szybką regenerację tkanki kostnej i chronić szkliwo.

Czy stanie się przedmiotem zainteresowania NFZ?

Źródło: eenewseurope.com

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS