Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Zdalne leczenie ortodontyczne
  • 10-11-2017
 

 

 

 

 

 

W USA istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego – dzięki dopuszczonemu przez FDA do użytkowania systemowi Candid. System może być jednak stosowany tylko w przypadku niewielkich wad zgryzu. Zasada jego działania jest prosta i opiera się na trzech krokach:

  • Klient zamawia zestaw startowy za 95$. Dzięki niemu wykonuje samodzielnie w domu wycisk, który przesyła do producenta.

  • Wycisk jest oceniany przez specjalistów z zakresu ortodoncji. Jeśli uznają, że wada zgryzu jest na tyle nieduża, że można ją leczyć systemem Candid, na bazie wycisku przygotowywana jest nakładka lecznicza na zęby. Wykonana jest z przezroczystego polimeru. Istnieje też możliwość przygotowania nakładki stosowanej na noc. Jeżeli wada zgryzu jest głęboka lub wymaga konsultacji ze specjalistą, pacjent otrzymuje o tym informację i kierowany jest do gabinetu jednego z ortodontów współpracujących z producentem systemu Candid. Tam oceniane są możliwości zastosowania leczenia z wykorzystaniem indywidualnej nakładki lub – o ile tak zdecyduje pacjent – podejmowane są tradycyjne działania lecznicze z zakresu ortodoncji i stomatologii.

  • Po zakończeniu leczenia korygującego wady zgryzu, pacjent otrzymuje retainer – również w postaci nakładki. I bez ponoszenia kolejnych kosztów.

Jeżeli wada zgryzu nie wymaga bezpośredniej interwencji ortodontycznej, bywa, że cały proces leczenia odbywa się zdalnie i pacjent ani razu nie spotyka się z ortodontą.

System Candid ma być alternatywą dla kosztownych aparatów ortodontycznych i tradycyjnego leczenia. Całość leczenia trwa dwa lata i kosztuje (na chwilę obecną) 1900$ (88$ miesięcznie). To prawie 4-krotnie mniej niż w przypadku leczenia z wykorzystaniem tradycyjnych aparatów.

Źródło: Candid

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS