Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Nadal nie odzyskali pieniędzy
  • 08-04-2014
 

 

 

 

 

 

„Niemal ćwierć miliona złotych zarobił Urząd Marszałkowski w Łodzi na karach nałożonych na dentystów. Właściciele gabinetów, którzy nie złożyli w terminie informacji o wytwarzanych odpadach medycznych, dostali po 10 tys. zł grzywny” - informuje „Polska Dziennik Łódzki” w wydaniu z dnia 31.03.2014 r. Kary były nakładane na stomatologów – właścicieli gabinetów od 2011 r. Rozżaleni dentyści wskazywali na fakt, że o konieczności złożenia dokumentu dowiadywali się przypadkiem, a wysokość nałożonej kary była niewspółmierna do przewinienia. Najgorsze, że kary zostały nałożone na tych, którzy sami zgłaszali się do urzędu po terminie, aby dopełnić obowiązku, natomiast ci, którzy zignorowali przepis, nie musieli płacić. Kary, których jedyna wysokość ustalona w akcie prawnym wynosiła 10 tys. zł, były nakładane na mocy ustawy o odpadach z 2001 roku. Jej przepisy zobowiązywały każdego, kto wytwarza odpady medyczne, do złożenia deklaracji o ilości i rodzaju wytwarzanych odpadów.

Pod koniec zeszłego roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nałożono je niesłusznie, ponieważ prawo, na podstawie którego nakazano ich nałożenie, jest niesprawiedliwe. Ponadto marszałek województwa nie miał możliwości prawnej odstąpić od stosowania sankcji i nie mógł regulować wysokości grzywny.

Problem nie zakończył się jednak wraz z wydaniem wyroku TK, bo - jak dotychczas – wielu dentystów nadal nie odzyskało swoich pieniędzy.

Źródło: „Polska Dziennik Łódzki”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS