Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

List otwarty ministra na stronach NFZ
  • 09-01-2013
 

 

 

Na stronie głównej NFZ 3.01.2013 r. ukazał się list otwarty Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji, do „Gazety Wyborczej” w sprawie systemu eWUŚ. Pismo zostało wystosowane w odpowiedzi na artykuł, który pojawił się w wydaniu „GW” w dn. 03.01.2013 r. Minister napisał w liście, że w artykule tym zachwiane zostały „ (…) proporcje w opisie działania systemu, co spowodowało brak obiektywizmu opisywanej sytuacji”.
Poinformował też, że wdrożony z początkiem stycznia tego roku nowy system weryfikacji uprawnień pacjentów do korzystania ze świadczeń medycznych działa prosto i szybko – potwierdzenie uprawnień dla jednej osoby trwa ok. 3-4 sekundy. Minister podał też, że po pierwszym dniu działania, system eWUŚ tylko w 5 proc. przypadków dla 1,5 milionowej grupy pacjentów nie potwierdził uprawnień do korzystania ze świadczeń finansowanych ze środków publicznych. „
Jeśli system nie potwierdzi prawa do leczenia ze środków publicznych, co może się zdarzyć nawet jeśli jesteśmy ubezpieczeni, podpisujemy gotowe oświadczenie, że mamy prawo do leczenia, albo pokazujemy dotychczasowe zaświadczenia” - pisze w liście Michał Boni i wyjaśnia, że świadczenia medyczne pacjentowi zostaną udzielone na podstawie złożonego przezeń oświadczenia. Weryfikacją uprawnień chorego do korzystania z darmowych świadczeń zajmie się już NFZ. Minister zwraca też uwagę, że wprowadzenie każdego nowego systemu wzbudza emocje: „Myślę, że przy „eWUŚ” też są one duże. Korekta interpretacyjna Ministra Zdrowia jeszcze bardziej usprawni te rozwiązania” - napisał minister odnosząc się do publikacji „GW”.

Źródło: NFZ


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS