Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Kolejna spółka na malej giełdzie
  • 11-01-2012
 

 

 


Klinika Indexmedica z Krakowa planuje na wiosnę 2012 r. zadebiutować na New-Connect. To kolejna firma z branży stomatologicznej, która chce wejść na rynek giełdowy. Pierwszą spółką, która zdecydowała się na takie posunięcie była Dent-a-Medical.
Na styczeń przewidziano rozmowy z inwestorami, a w lutym – finalizacje emisji prywatnej. Spółka chce uzyskać z emisji akcji 3,5 mln zł, które przeznaczone zostałyby na otwarcie punktu konsultacyjnego w Londynie oraz budowę siedziby kliniki, która od 2006 r. mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach. Indexmedica, której obszarem zainteresowania jest turystyka stomatologiczna i medyczna, otacza opieką pacjentów z całej Europy, zapewniając im dostęp do usług leczniczych, zapewniając także swoim klientom odbiór z lotniska przez anglojęzycznego taksówkarza oraz rezerwację noclegu dobranego do możliwości finansowych obcokrajowca.
Firma w dalszym rozwoju chce korzystać ze sprawdzonych wzorców węgierskich z kliniki Vital Europe.
- Węgry są centrum turystyki stomatologicznej. Vital Europe obsługuje ponad 2 tys. pacjentów rocznie i nie widzę powodów, byśmy nie notowali podobnych wyników. Mamy odpowiednie know how — wyjaśnia Krzysztof Kwiecień, prezes Indexmedici.
Ceny usług stomatologicznych różnią się między Polską a innymi krajami Europy Zachodniej: u nas są niższe nawet o 70 procent. Dzięki temu opłaca się przyjechać na leczenie zębów do naszego kraju – i to pomimo konieczności poniesienia opłat za przejazd i zakwaterowanie. Kolejnym atutem jest łatwość dostępu do specjalistów: kiedy Brytyjczycy muszą czekać na zabiegi miesiącami, w Polsce leczenie zaczyna się i kończy w ciągu tygodnia. Obcokrajowiec za leczenie zębów potrafi zapłacić nawet 20 tys. euro.
Źródło: „Puls Biznesu”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS