Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWybielanie zębów

Bezpieczne wybielanie - poradnik bezpieczeństwa
 

 

Wybielanie zębów jest w modzie, ale nie każda metoda jest bezpieczna. Dziś zatem poradnik dla tych, którzy chcą  bezpiecznie zmienić kolor zębów.

  • Nie wybielaj na ostatni moment – optymalny czas na likwidację przebarwień i rozjaśnianie szkliwa to kilka tygodni przed szampańską zabawą. Zaraz po przeprowadzeniu wybielania obowiązuje kilkudniowy rygor białej diety, a to oznacza, że wszelkie kolorowe przystawki, potrawy, napoje i trunki są zakazane. Ci którzy zlekceważą zalecenie stosowania jasnych, niekolorowych produktów, ryzykują utratą pięknego, odświeżonego koloru szkliwa. Kolejny problem, który może dokuczyć niektórym osobom po zabiegu wybielania, to przejściowa nadwrażliwość zębów. Wywołana może być u osób szczególnie wrażliwych środkiem rozjaśniającym barwę szkliwa. Wprawdzie po kilku dniach po dyskomforcie nadwrażliwości nie ma śladu, ale raczej trudno świętować wesoło zakończenie roku, jeśli zęby bolą przy każdym łyku napoju lub przy kontakcie z ciepłem potraw czy zimnym podmuchem wiatru na dworze.

  • Nie stosuj babcinych metod – czyli nie szoruj szkliwa solą, popiołem czy węglem drzewnym. Takie metody na poprawę jasności koloru zębów stosowano wprawdzie dziesiątki lat temu, ale obecnie wiemy, że jedynie znakomity efekt, jaki przynoszą to... zarysowanie powierzchni szkliwa; a w niektórych przypadkach również podrażnienie dziąseł. Obecne na rynku preparaty do wybielania zębów, o ile pochodzą od sprawdzonych producentów, nie niszczą powierzchni mineralnej zębów. Efekt podrażnienia może pojawić się u co wrażliwszych osób, ale jest to przypadłość przemijająca.

  • Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody wybielania zębów, skonsultuj się ze stomatologiem. Jest to jedno z najważniejszych zaleceń dotyczących bezpieczeństwa zabiegu. Dentysta podczas konsultacji oceni stan zdrowia tkanek jamy ustnej i podpowie, czy wybielanie zębów jest możliwe, czy też najpierw trzeba wykonać zabiegi ratujące zdrowie zębów, a dopiero w dalszej kolejności będzie można zadbać o ich urodę. Stomatolog doradzi też, jaką metodę zastosować w konkretnym przypadku.

  • Stosuj tylko preparaty od sprawdzonych producentów i kupowane w zaufanych punktach – jeśli nie oszczędzasz na urodzie zębów i decydujesz się na poprawę ich koloru, nie oszczędzaj też na środkach, przy pomocy których chcesz uzyskać wymarzony efekt. Omijaj ofertę domokrążców lub podejrzanie tanie super okazje w sieci internetowej. Nie masz żadnych gwarancji, że oferowany produkt zęby wybieli, nie niszcząc przy okazji ich struktury.

  • Zdecyduj się na wybielanie profesjonalne wykonywane w gabinecie dentystycznym – to fachowo wykonany zabieg, krótki, z dużym marginesem bezpieczeństwa i gwarancjami, że używane są certyfikowane produkty, oraz że osiągnie się zamierzony efekt.

  • Nie wybielaj za często – dobrze wykonane wybielanie zębów oraz przestrzeganie zaleceń dentysty względem diety i higieny, powinny zapewnić doskonały kolor nawet na dwa lata. Powtarzanie wybielania zbyt często może sprawić, że zęby zżółkną lub zszarzeją.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS