Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWybielanie zębów

Tajniki wybielania zębów
 

  

Uśmiech nie lśnią bielą? Zdecyduj się na zabieg wybielania zębów. Zanim wybierzesz metodę, zgłoś się na wizytę do stomatologa.

  1. Zacznij od porządków – w tym celu niezbędna jest wizyta u dentysty. Stomatolog usunie kamień nazębny i dokładnie oczyści zęby z nalotu, który zebrał się na szkliwie. Zrobi to za pomocą ultradźwięków, mechanicznie lub podczas zabiegu piaskowania. Operacja ta pozwoli na błyskawiczną, choć dyskretną poprawę koloru zębów. Przy okazji zrób przegląd plomb – stare kompozytowe wypełnienia z czasem ulegają przebarwieniom. Amalgamaty swoją ciemną barwą powodują zmianę koloru zęba. Nowoczesne materiały wypełniające charakteryzują się trwałym kolorem – jeśli trzeba wymień stare plomby na nowe (jeśli zdecydujesz się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym, plomby wymień dopiero po zabiegu – stomatolog dopasuje nowe wypełnienia do odświeżonej barwy szkliwa).

  2. Stosuj pasty, żele lub paski wybielające – możesz używać ich w domu. Nie powodują podrażnień i łagodnie rozjaśniają kolor zębów – szkliwo staje się bielsze o ok. 2 tony. Pasty wybielające zawierają enzymy i aktywne mikrogranulki, które rozpuszczają delikatną błonkę organiczną, łączącą płytkę nazębną z powierzchnią szkliwa. Past wybielających nie stosuj zbyt długo. Nie poleca się ich też osobom z czynną paradontozą – uwrażliwione stanem zapalnym tkanki przyzębia oraz odsłonięte szyjki zębowe mogą ulec podrażnieniu.

  3. Zdecyduj się na wybielanie profesjonalne – skonsultuj to z dentystą. On doradzi, czy możesz stosować nakładki wybielające, których można używać w domu, czy też lepiej wybielić zęby w gabinecie: za pomocą specjalnego światłoczułego żelu naświetlanego zimnym niebieskim światłem. Substancjami aktywnymi, które powodują wybielenie zębów jest zazwyczaj nadtlenek karbamidu lub wodoru powodują one utlenienie szkliwa. W tym procesie ząb pozbywa się wody, ale chłonie ją szybko ze śliny i płynów dostarczanych do organizmu. Dlatego dbaj, by po wybielaniu nie pić i nie jeść silnie barwiących napojów oraz potraw.

Jeśli po rozjaśnianiu zęby nadal nie są pięknie białe, dentysta może zamocować idealnie białe licówki.

Źródło: „Zdrowie”


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
kisman, 
2015.08.04, 07:35:39
Ajona, systematyczność, odpowiednie szczotkowanie, zdrowe podejście do diety - to kluczowe kwestie. Wybielanie zębow na zasadzie jednorazowego zabiegu nigdy tak naprawdę nie przyniesie docelowych efektów.
justyna m., 
2015.07.22, 07:47:04
Ajona, systematyczność, dobra dieta - to wystarczy i pomaga. U mnie zęby wyglądają ładnie, zdrowo, estetycznie - bez cudownych zabiegów. I moim zdaniem wydawanie kasy na zabiegi to bzdura.
ania belska, 
2015.07.13, 07:48:08
Wystarczy dobre mycie i eliminowanie używek. Szczotkowanie 3 razy dziennie metodą wymiatania. O ile będziecie potrafili należycie podejść do tematu, to zęby sobie odmienicie. Z dnia na dzień powinno być coraz lepiej.
gasina, 
2015.07.02, 07:44:12
Ajona ok, ale kluczowa jest zmiana podejścia do diety, odpowiednia systematyczność, tak właśnie odmienia się zęby. A sam zabieg wybielania cudów w żaden sposób nie zdziala.
maskonia, 
2015.06.30, 07:52:46
Jeśli jest odpowiednia systematyczność, jest odpowiednie podejście, to wtedy zęby na bank będą zdrowe - musicie jedynie o nie zadbać. Z dnia na dzień tego zmienić się nie da, ale z czasem - zdecydowanie.
hatanas, 
2015.06.23, 07:38:10
Nie wielkich tajników - są jedynie podstawowe kroki o które nalezy dbać takie jak systematyczne mycie, zdrowa dieta czy eliminowanie używek. O ile tylko będziecie potrafili w należyty sposób do tego podejść to zęby będą zdrowe.
ania misiak, 
2015.06.23, 07:35:24
Ajona, systematyczność i jest ok. Wiadomo, ze naturalnie nie wybielicie zębów z dnia na dzień, ale w ciągu kilku miesięcy ta barwa powinna się odmienić i po prostu wyglądać jak należy.
marta brodak, 
2015.01.30, 07:39:21
W zasadzie wystarczy dobra dieta i odpowiednie szczotkowanie. Ale musicie też olać fajki, zadbać o systematyczność, bo to jedyny sposób na dobre efekty - w moim przypadku metoda doskonale się sprawdzila.
ania belska, 
2014.11.17, 10:45:01
Jeśli interesuje cię stomatologia estetyczna to tylko doktor Fałkowski. To nie jest odwalanka na siłę - człowiek jest bardzo drobiazgowy, stara się, angażuje i faktycznie efekt jest trwały. Chodzę do niego również na normalne kontrole. Jak na razie zęby mamy cały w idealnym stanie, a trochę tego czasu już minęło.
halina marczyk, 
2014.10.28, 07:44:59
Pastą zdecydowanie powinna być ajona, bardzo duże znaczenie ma systematyczne mycie, odpowiednie podejście do pielęgnacji. W zasadzie w ciągu kilku tygodni zęby można sobie całkowicie odmienić.
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS