Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWybielanie zębów

Tajniki wybielania zębów
 

  

Uśmiech nie lśnią bielą? Zdecyduj się na zabieg wybielania zębów. Zanim wybierzesz metodę, zgłoś się na wizytę do stomatologa.

  1. Zacznij od porządków – w tym celu niezbędna jest wizyta u dentysty. Stomatolog usunie kamień nazębny i dokładnie oczyści zęby z nalotu, który zebrał się na szkliwie. Zrobi to za pomocą ultradźwięków, mechanicznie lub podczas zabiegu piaskowania. Operacja ta pozwoli na błyskawiczną, choć dyskretną poprawę koloru zębów. Przy okazji zrób przegląd plomb – stare kompozytowe wypełnienia z czasem ulegają przebarwieniom. Amalgamaty swoją ciemną barwą powodują zmianę koloru zęba. Nowoczesne materiały wypełniające charakteryzują się trwałym kolorem – jeśli trzeba wymień stare plomby na nowe (jeśli zdecydujesz się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym, plomby wymień dopiero po zabiegu – stomatolog dopasuje nowe wypełnienia do odświeżonej barwy szkliwa).

  2. Stosuj pasty, żele lub paski wybielające – możesz używać ich w domu. Nie powodują podrażnień i łagodnie rozjaśniają kolor zębów – szkliwo staje się bielsze o ok. 2 tony. Pasty wybielające zawierają enzymy i aktywne mikrogranulki, które rozpuszczają delikatną błonkę organiczną, łączącą płytkę nazębną z powierzchnią szkliwa. Past wybielających nie stosuj zbyt długo. Nie poleca się ich też osobom z czynną paradontozą – uwrażliwione stanem zapalnym tkanki przyzębia oraz odsłonięte szyjki zębowe mogą ulec podrażnieniu.

  3. Zdecyduj się na wybielanie profesjonalne – skonsultuj to z dentystą. On doradzi, czy możesz stosować nakładki wybielające, których można używać w domu, czy też lepiej wybielić zęby w gabinecie: za pomocą specjalnego światłoczułego żelu naświetlanego zimnym niebieskim światłem. Substancjami aktywnymi, które powodują wybielenie zębów jest zazwyczaj nadtlenek karbamidu lub wodoru powodują one utlenienie szkliwa. W tym procesie ząb pozbywa się wody, ale chłonie ją szybko ze śliny i płynów dostarczanych do organizmu. Dlatego dbaj, by po wybielaniu nie pić i nie jeść silnie barwiących napojów oraz potraw.

Jeśli po rozjaśnianiu zęby nadal nie są pięknie białe, dentysta może zamocować idealnie białe licówki.

Źródło: „Zdrowie”


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS