Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWybielanie zębów

Wybielanie zębów a nadwrażliwość
 

 

 

 

 

Jedną z głównych przyczyn nadwrażliwości zębów jest odsłonięcie zębiny, w której znajdują się kanaliki prowadzące bezpośrednio do zakończeń nerwowych. Odsłonięta zębina może być wynikiem powierzchownego starcia szkliwa – przyczyną jest tu niewłaściwa higiena jamy ustnej, a konkretnie szczotkowanie zębów twardą szczoteczką lub nadużywanie past o silnych właściwościach ściernych.

Co ciekawe, osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów częściej chcą wybielać uzębienie od innych, gdyż brak szkliwa o odpowiedniej grubości oraz odsłonięta z powodu tarcia zębina mają kolor szary, co daje mało estetyczny efekt.

 

Powszechnie przyjęło się, że nadwrażliwość zębów stanowi przeciwwskazanie do wybielania — jest to założenie błędne, choć posiada w sobie część prawdy. Najlepiej, jeśli pacjent przed wykonaniem zabiegu uda się na wizytę do stomatologa, który oceni, czy wybielanie zębów – mimo nadwrażliwości – jest możliwe. Bardzo często, zdarza się tak, że aby zmniejszyć reakcje nadwrażliwości, przed wybielaniem wystarczy wykonać jedynie skaling oraz fluoryzację.

Osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów, zaleca się, aby wybielanie odbywało się delikatną metodą, np. laserem, który działa łagodniej niż metoda nakładkowa.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS