Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów
 

 

 

 

 

Laseroterapia jest dość młodą metodą w dziedzinie wybielania zębów; ale skuteczną, gdyż usuwa również uporczywe plamy i przebarwienia, powstałe na skutek spożywanie dużej ilości barwiących pokarmów.

W wyniku laserowego wybielania zęby mogą stać się jaśniejsze nawet o 8-10 odcieni.

Zabieg trwa około 1godz. Na tradycyjne wybielanie za pomocą lampy trzeba poświęcić ok. 1,5 godz. Przy wybielaniu nakładkowym procedura rozjaśniania szkliwa trwa nawet 14 dni.

 

Przed przystąpieniem do zabiegu należy usunąć wszelkie ubytki próchnicze oraz kamień nazębny. W gabinecie lekarz nakłada na zęby specjalny żel, zawierający w swym składzie substancję wybielającą w postaci nadtlenku wodoru o stężeniu 30%. Następnie kieruje nań wiązkę lasera odpowiedzialną za aktywację żelu. Zaktywowany żel rozkłada barwniki powodujące przebarwienia.

 

Śnieżnobiały uśmiech może utrzymywać się nawet do 2 lat, pod warunkiem, że pacjent będzie ściśle stosował się do zaleceń dentysty.

Bardzo ważne jest, aby w okresie około 2 tygodni od wykonanego zabiegu stosować tzw. białą dietę, gdyż w tym czasie szkliwo jest szczególnie narażone na przebarwienia. Eliminujemy wtedy z jadłospisu wszystkie produkty zawierające w swym składzie silne barwniki, jak np.: cola, kawa, mocna herbata, buraki czy pomidory.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS