Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaProtetyka

Systemy mocowania mostów
 

 

 

 

Mosty protetyczne nie zawsze są uzupełnieniami mocowanymi na stałe na filarach. Protetyka oferuje również mosty ruchome, składające się z części, która przytwierdzona jest do zęba filarowego i z części zdejmowanych. Części te osadzone są na zębach filarowych przy użyciu różnego rodzaju klamer, zasuw albo zamków. Użytkownik mostu może takie uzupełnienie wyjąć w celu oczyszczenia, a później ponownie założyć do jamy ustnej.

Protetyk może również zaproponować most półruchomy, który połączony jest trwale z jednym zębem filarowym, a na drugim zębie filarowym jedynie pozostaje oparty. Użytkownik takiego uzupełnienia nie ma jednak możliwości samodzielnego usunięcia mostu z jamy ustnej. Wymagana tutaj jest interwencja lekarza dentysty.

 

Przy mostach stałych i półruchomych bardzo istotną kwestią jest konieczność zachowania perfekcyjnej czystości – szczególnie w obszarze zębów filarowych, które narażone są na zwiększone ryzyko rozwoju próchnicy z uwagi na ich oszlifowanie oraz osadzanie się cząstek organicznych w szczelinach i zakamarkach pod protezą.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS