Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaProtetyka

Licówki – istnieją przeciwwskazania do ich zakładania
 

 

 

 

 

Licówki to bardzo cienkie kawałki porcelany przyklejane do powierzchni zębów – ich grubość nie przekracza 1 mm. Wykorzystywane są najczęściej w zabiegach mających na celu poprawę estetyki uśmiechu: maskują przebarwienia, uzupełniają przerwy między zębami, korygują kształt zęba.

 

Istnieje wiele przeciwwskazań, które nie pozwalają na założenie licówek. Do najczęstszych zalicza się: wady zgryzu, nieprawidłową higienę jamy ustnej, zniszczone zęby, niewyleczoną próchnicę, nawyki związane z obgryzaniem paznokci, zbyt małe i krótkie zęby, niewyleczony bruksizm, braki zębowe w odcinkach bocznych uzębienia.

 

Przed zabiegiem mocowania licówek należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe oraz usunąć kamień nazębny.

Samo zakładanie licówek polega na oszlifowaniu przez stomatologa tych zębów, na których porcelanowe płatki mają się znaleźć. Następnie pobierany jest wycisk protetyczny, który wysyłany jest do laboratorium techniki dentystycznej. Tam wykonuje się idealnie dopasowany do zęba płatek porcelanowy.

Po zabiegu należy zrezygnować z gryzienia trwałych pokarmów, bezwzględnie przestrzegać prawidłowej higieny jamy ustnej. Oprócz tego – używać szczoteczki o miękkim włosiu, dokładnie nitkować przestrzenie międzyzębowe oraz stosować specjalne płyny do płukania ust. Dodatkowo konieczne są profilaktyczne wizyty u stomatologa, przynajmniej 2 razy w roku.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS