Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaProtetyka

Zęby dwoiste a estetyka uśmiechu
 

 

 

 

 

 

Zęby dwoiste to anomalia warunkowana genetycznie. Mogą być zrośnięte, zlane lub bliźniacze. Powstają na różnym etapie rozwoju zarodkowego w trakcie formowania się zębów. Najczęściej notuje się je w uzębieniu mlecznym, ale też mogą pojawiać się i w zębach stałych. Zdarza się, że zęby dwoiste notowane są zarówno w mleczakach, jak w zębach stałych u tej samej osoby.

 

Kiedy zęby dwoiste pojawiają się w uzębieniu mlecznym, problem estetyki jest mniejszy. Niektórzy nawet traktują je jako specyficzny wyróżnik dziecka. Jednak kiedy dwoistość zębów dotyczy drugiego garnituru uzębienia – obecnie, gdy bardzo dużą wagę przywiązuję się do estetyki uśmiechu – mogą stanowić duży problem.

 

Z powodu wielu implikacji estetycznych i funkcjonalnych powodowanych przez zęby dwoiste, przywracaniem harmonii uśmiechu zajmuje się zazwyczaj zespół wielu specjalistów, ponieważ dzięki temu można uzyskać najlepszy efekt. Leczenie zależy od typu zaburzenia – w zależności od tego, czy dwoistość wynika ze zrośnięcia zębów, ich zlania bądź są to zęby bliźniacze. Poza typowym leczeniem stomatologicznym i chirurgicznym konieczna może okazać się interwencja ortodonty oraz protetyka.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS