Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaOrtodoncja

Jak zapobiega się nawrotom nieprawidłowości zgryzowych?
 

 

 

By leczenie wady zgryzu było efektywne i trwałe oraz by po zakończeniu terapii nie doszło do nawrotu nieprawidłowości, muszą być spełnione następujące warunki:

  • Musi być przeprowadzone konsekwentne, pełne leczenie ortodontyczne dla danego rodzaju wady zgryzu. Należy je rozpocząć w optymalnym czasie w trakcie rozwoju młodego człowieka, a jeśli jest podejmowane u osób dorosłych, powinno uwzględniać fakt, że organizm nie będzie reagował tak silnie i szybko na leczenie, jak miałoby to miejsce u dziecka czy nastolatka.

  • Konieczne jest przeprowadzenie leczenia retencyjnego, czyli postępowania podejmowanego po zakończeniu standardowego leczenia wady zgryzu. Celem retencji jest utrwalenie osiągniętych rezultatów. U dorosłych leczenie retencyjne z reguły trwa dłużej niż u osób młodych. W szczególnych przypadkach (np. kiedy u pacjenta stwierdza się zaawansowane paradontopatie), może być wskazana nawet retencja trwająca cały czas.

  • W trakcie leczenia ortodontycznego jak najwcześniej, powinny być likwidowane wszelkie nawyki i parafunkcje. Im szybciej pacjent się ich pozbędzie, tym lepsze rokowanie dla czasu i skuteczności leczenia wady zgryzu.

  • Ważne jest wzięcie pod uwagę tego, jaki efekt na leczenie wady zgryzu mogą wywrzeć zęby mądrości – szczególnie te, które teoretycznie w przyszłości mogą jeszcze się wyrżnąć.

  • Leczenie ortodontyczne oraz retencyjne, a także czas trwania poszczególnych etapów muszą być dostosowane do indywidualnego przypadku chorobowego.

Źródło: Opracowanie własne


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS