Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaOrtodoncja

Dlaczego leczenie ortodontyczne nie powinno trwać zbyt długo?
 

 

 

 

 

 

Czas, jaki poświęcony będzie na leczenie ortodontyczne, to bardzo ważny element, jaki brany jest pod uwagę podczas podejmowania decyzji o rozpoczęciu terapii. Wynika to z faktu, że przedłużające się leczenie z wykorzystaniem stałego aparatu ortodontycznego może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie tkanek jamy ustnej. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku starszych dorosłych, u których z powodu wieku sprawność tkanek do regeneracji i do przebudowy jest niższa aniżeli u osób młodocianych.

Przedłużające się leczenie ortodontyczne może zwiększyć ryzyko demineralizacji szkliwa, a przez to doprowadzić do częstszego występowania próchnicy w zębach. Może również niekorzystnie odbić się na zdrowiu tkanek miękkich kości przyzębia – udowodniono, że im dłużej trwa leczenie aparatem stałym, większe jest ryzyko wystąpienia chorób przyzębia i stanów zapalnych dziąseł. Częściej też narażone są na resorpcje korzenie zębów.

 

Aby skrócić czas trwania leczenia ortodontycznego, możliwe jest zastosowanie większych sił, które mają doprowadzić do przesunięcia zębów w należne im miejsce. Pojawia się jednak wtedy ryzyko powikłań, które mogą doprowadzić nawet do utraty zębów. Z tego powodu wypośrodkowanie czasu leczenia ortodontycznego z przykładanymi siłami w czasie trwania terapii jest bardzo ważnym elementem wpływającym na podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS