Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentChoroby i leczenie

Dermatozy w jamie ustnej osób starszych
 

 

 

 

 

Osoby starsze często zmagają się z rozmaitymi chorobami jamy ustnej, w tym także tymi, które dotykają błonę śluzową tego obszaru. Są to między innymi rozmaite dermatozy. Co ciekawe, udowodniono, że schorzenia te mogą współistnieć z innymi stanami zapalnymi bądź chorobowymi w obszarze śluzówki jamy ustnej.

Dla dermatoz, która dotykają osoby starsze, charakterystyczne jest uwrażliwianie śluzówki jamy ustnej; mogą też pojawić się: miejscowy rumień, owrzodzenia i pasma zmienione chorobowo, które obejmują różne obszary dziąseł.

Zauważono, że w miejscach, gdzie lokalizują się zmiany chorobowe, następuje zwiększone odkładanie się płytki bakteryjnej, co wiąże się z niedostateczną higieną. W związku z tym konieczne jest bardzo dokładne diagnozowanie zmian w jamie ustnej seniorów, ponieważ dermatoza może omyłkowo zostać uznana za konsekwencję zaniedbania higienicznego i leczona w sposób niewłaściwy. Konsekwencje tego mogą być poważne, ponieważ mogą doprowadzić do przeoczenia momentu, w którym niewielka i niegroźna zmiana przekształci się w nowotwór.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS