Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentChoroby i leczenie

Korzyści z natychmiastowej rehabilitacji protetycznej
 

 

 

 

 

 

Brak zębów lub pojedynczych sztuk w uzębieniu na ogół prowadzi do poważnych problemów związanych z estetyką, żuciem i mową, a to z kolei skutkuje spadkiem jakości życia. Dzięki nowoczesnym technologiom obecnie możliwe jest zastosowanie natychmiastowej rehabilitacji stomatologicznej w przypadku utraty bądź usunięcia zębów oraz po leczeniu onkologicznym.

 

Natychmiastowa rehabilitacja w implantologii polega na zastosowaniu tymczasowej protezy, którą osadza się na wszczepie.

Leczenie nowotworu jamy ustnej często obejmuje operacje, w których usuwa się tkanki zmienione chorobowo ze zdrowym marginesem, co powoduje powstanie nieraz rozległych ubytków. W trakcie zabiegu wykonywane są też rekonstrukcje tkanek miękkich. W takich przypadkach natychmiastowa rehabilitacja za pomocą protez tymczasowych umożliwia zachowanie właściwego konturu tkanek miękkich do czasu osadzenia protez stałych, a także pozwala oddzielić poszczególne jednostki anatomiczne w jamie ustnej i zapobiega zapadaniu się tkanek miękkich.

 

Możliwość zastosowania błyskawicznego rozwiązania, które przywraca kompletność uzębienia i wspomaga rekonwalescencję po operacji ma ogromne znaczenie dla zachowania dobrego samopoczucia i poprawia jakość życia.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS