Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościWieści z kraju i ze świata

Kryzys prywatnej medycyny w USA
  • 25-08-2008
 

Recesja gospodarcza w stanach Zjednoczonych dotyka również rynek usług medycznych. Gwałtownie ubożejące społeczeństwo coraz częściej rezygnuje z wykupu nowych polis ubezpieczeniowych i częściej rezygnuje z kontynuacji opłacania ubezpieczenia, dzięki któremu może korzystać z usług prywatnych lecznic.

Co smutne, ludzie bardzo często rezygnują z leczenia stomatologicznego oraz z wykupu przepisanych leków. Powód jest jeden: skokowo rosnące ceny polis ubezpieczeniowych, które w ciągu ostatnich pięciu lat podskoczyły o ponad 73%. Do tej pory przeciętny Amerykanin mógł sobie pozwolić na opłacanie standardowej polisy, a wydatki na świadczenia stomatologiczne i inne, skalkulowane były na akceptowalnym poziomie. Obecnie na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne decydują się nieliczni.

 

Nastawiony na zysk, prywatny system preferuje młodych i zdrowych; pozostali albo są odrzucani, albo firmy ubezpieczeniowe, stosując rozmaite kruczki, odmawiają pokrycia części kosztów ich leczenia – czytamy w artykule zamieszczonym w serwisie businessman.pl. Jest to zgodne z prawdą, którą ujawniły przeprowadzone niedawno badania zlecone przez amerykański Institute for Healthcare lmprovement. Ponad 40 milionów Amerykanów nie stać na opłacenie kosztów opieki zdrowotnej. System ubezpieczeniowy jest bezwzględny: traktuje on świadczeniobiorców w sposób oceniony na „miernie” - statystyki wskazują, że otrzymują oni zaledwie 55% należnych im w ramach ubezpieczenia świadczeń. Rzecz dotyczy tak samo biednych jak i bogatych, białych i kolorowych.

 

Polska wchodzi dopiero do grona krajów, gdzie dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne stają się powszechne. Na razie rynek ten cechuje zdrowa konkurencja nastawiona na zdobywanie klienta i utrzymywanie jego lojalności, a oferty ubezpieczycieli często zawierają podstawowe świadczenia stomatologiczne. Pozostaje mieć nadzieję, że nastawienie na zysk i komercjalizacja opieki zdrowotnej doprowadzą do tego, że nasze zęby będą zdrowe, a nie że będziemy nadal kojarzyć się obcokrajowcom ze szczerbatymi obywatelami gdzieś z Europy.

 

Źródło: businessman.pl

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS